EvropëEvropë.PortalSvet.Slajder

Në afërsi të Ishujve Oland është përplasur një kroçere finlandeze

Një kroçere e kompanisë finlandeze "Uiking lajn" sot është përplasur në afërsi të Ishujve Oland, midis Finlandës dhe Suedisë. 

Helsinki, 20 shtator 2020 (MIA) – Një kroçere e kompanisë finlandeze “Uiking lajn” sot është përplasur në afërsi të Ishujve Oland, midis Finlandës dhe Suedisë.

Autoritetet finlandeze bënë të ditur se nuk ka të lënduar dhe se po përgatitet evakuimi i udhëtarëve.

Kroçerja Amorela ka qarkulluar nga qyteti finlandez Turku deri në Stokholm, ndërsa në anije ka pasur 200 udhëtarë dhe 80 anëtarë të ekuipazhit. ar/

Таг
Back to top button
Close
Close