0_Sport,PortalBasketboll

Ndeshja Zhalgiris-Milano mund të shtyhet për shkak koronavirusit

Ndeshja mes Zhalgiris dhe Milanos që është caktuar për të premten nga ora 19 në kuadër të gjiros së 26-të në Euroligë mund të shtyhet. Një pjesë e mediave madje thonë se basketboll në qytetin e dytë për nga madhësia në Lituani këtë javë nuk do të ketë, vetëm pritet konfirmim zyrtar.

Kaunas, 24 shkurt 2020 (MIA) – Ndeshja mes Zhalgiris dhe Milanos që është caktuar për të premten nga ora 19 në kuadër të gjiros së 26-të në Euroligë mund të shtyhet. Një pjesë e mediave madje thonë se basketboll në qytetin e dytë për nga madhësia në Lituani këtë javë nuk do të ketë, vetëm pritet konfirmim zyrtar.

Propozimi për shtyrjen erdhi nga ministri lituanes i Shëndetësisë, Aurelius Veriga i cili shprehi shqetësim nga paraqitja e virusit që u paraqit në Kinë dhe u përhap në mbarë botën. Vendimin përfundimtar për ndeshjen e basketbollit do ta jap Komisioni për situata të jashtëzakonshme, ndërsa vlerësimi i situatës pritet edhe nga Euroliga. Të dy ekipet, megjithatë, shprehën gatishmëri të luajnë. sn/

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close