0_Спорт.ПорталКошарка

НБА „Ол-стар“ натпреварот со осум отсто поголема гледаност од ланскиот

Раководството на НБА лигата објави дека „Ол-стар“ натпреварот во просек го гледале 7,3 милиони гледачи, што е за осум проценти повеќе во однос на минатата година.

Чикаго, 18 февруари 2020 (МИА) – Раководството на НБА лигата објави дека „Ол-стар“ натпреварот во просек го гледале 7,3 милиони гледачи, што е за осум проценти повеќе во однос на минатата година.

Четвртата четвртина која се играше без пауза за ја следеле во просек осум милиони гледачи.

Натпреварот се играше во неделата во Чикаго. Ова беше 69. натпревар на сите ѕвезди на кој тимот на Леброн Џејмс го надигра тимот на Јанис Адетокумбо со резултат 157:155. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close