0_Sport,PortalBasketbollSport.Slajder

NBA klubet vlerësojnë që ndeshjet të vazhdojnë në qershor me tribuna të zbrazëta

Pronarët dhe liderët e klubeve në NBA ligën vlerësojnë se sezonin do ta vazhdojnë nga mesi i qershorit në tribuna të zbraztë, publikoi sot insajderi Adrian Vojnarovski.

Uashington, 16 mars 2020 (MIA) – Pronarët dhe liderët e klubeve në NBA ligën vlerësojnë se sezonin do ta vazhdojnë nga mesi i qershorit në tribuna të zbraztë, publikoi sot insajderi Adrian Vojnarovski.

Dje qendrat amerikane për kontroll dhe parandalimin e sëmundjeve publikuan dhe azhurnuan udhëzues për ngjarje masive, duke u rekomanduar të gjithë organizatorëve t’i mbajnë apo shtyjnë ngjarjet me mbi 50 apo më shumë persona, për tetë javët e ardhshme.

Më 11 mars, NBA liga publikoi pezullimin e sezonit të pakën 30 ditë për shkak zbulimit të koronaviruit te basketbollist i Jutas, Rudi Gober. Më vonë rezultatet e bashkëlojtarit të Gober, Donovan Vud dhe qendrës së Detroitit, Krisitian Vud ishin pozitive. sn/

Таг
Back to top button
Close
Close