0_Sport,PortalBasketbollSport.Slajder

NBA e shpalli pesëshen ideale për sezonin 2019/20

 Liga më e fortë e basketbollit botëror - NBA shpalli pesëshen ideale për sezonin 2019/20.

Uashington, 17 shtator 2020 (MIA) – Liga më e fortë e basketbollit botëror – NBA shpalli pesëshen ideale për sezonin 2019/20.

Vend në pesë më të mirët ka për:  Lebron Xhejms (Los Anxelos Lejkers), Janis Adetokunbo “Milvoki), Luka Donçiq (Dallas), Entoni Dajvis (Los Anxhelos Lekjers), Xhejms Harden (Hjuston”.

Është bërë edhe zgjedhja për pesëshen e dytë dhe të tretë. Në to u gjetën:

Pesëshja e dytë: Demien Lilar (Portland), Kavi Lenard (Los Anxhelos Klipers), Nikolla Jokiq (Denver), Kris Poll (Okllahona Siti) dhe Paskal Sijakam (Toronto).

Pesëshja e tretë: Ben Simons (Filadelfi) Xhejson Tejtum (Boston), Xhimi Batler (Majami), Rudi Gober (Juta) dge Rasel Uestbruk (Hjuston). ar/

Таг
Back to top button
Close
Close