БизнисБизнис.ПорталЕкономија

НБ преку проект на ГИЗ ги зајакна капацитетите на небанкарските финансиски институции во земјава

Успешно заврши проектот на Народната банка (НБ) за јакнење на капацитетите на небанкарските финансиски институции за коишто таа е регулатор, остварен со поддршка од Глобалната програма за борба со нелегални финансиски текови при Германското друштво за меѓународна соработка (ГИЗ), информираат од Кабинетот на гувернерот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close