0_Web_АктуелноBiznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталЕкономија

НБ: Постепено закрепнување на економијата и поумерено влијанието на кризата во третиот квартал

Влијанието на зравствената криза врз економската активност во третиот квартал е поумерено, покажуваат податоците со кои располага Народната банка, кои упатуваат и на постепено закрепнување на економијата.

Back to top button
Close
Close