Biznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталЕкономија

НБ објави Анализа за меѓународната инвестициска позиција на македонската економија и на земјите од регионот

Структурата на меѓународната инвестициска позиција на македонската економија е поволна, а надворешниот сектор без големи ранливости, се оценува во анализата „Меѓународната инвестициска позиција на земјите од регионот, со посебен фокус на македонската економија“ од Дијана Јаневска-Стефанова, што ја објави Народната банка (НБ).

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close