Biznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталЕкономија

НБ: Девизните резерви во сигурна зона, домашната економија со поповолни движења

Девизните резерви се во сигура сона, а расположливите пдоатои за последниот квартал од 2020 година упатуваат на поповолни движења во домашната економија, оценува Народната банка во својата објавена месечна информација.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close