СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Назначен републикански претставник кој ќе го истражува нападот врз Капитол

Претседателката на Претставничкиот дом на американскиот Конгрес, Ненси Пелоси денеска официјално го назначи републиканскиот претставник Адам Кинцингер за член на комитетот.

Back to top button
Close
Close