СветСвет.Портал

Навратилова бара регулатива за трансродови спортисти

Поранешната шампионка во тенис, Мартина Навратилова денеска апелираше за специјално регулирање на статусот на елитни трансродови спортисти откако американскиот претседател Џо Бајден потпиша указ со кој се регулира учеството на трансродови ученици во училишни спортски натпревари.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close