Фудбал

Навивач на Тотенхем врати изгубен паричник на навивач на Ливерпул

Фанот на Тотенхем Алан Бисел по финалниот натпревар од Лигата на шампионите со Ливерпул (0:2) пронајде паричник со пари, банкарски картички и писмо, кои подоцна ги вратил кај сопственикот, објави „Дејли Мирор“.

Back to top button
Close
Close