ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Навални вратен во затвор откако се опорави од штрајкот со глад

Критичарот на Кремљ, Алексеј Навални е вратен во неговиот првичен казнено-поправен дом, каде што издржуваше казна откако се опорави од штрајкот со глад во болница во друг затвор, јави ТАСС.

Back to top button
Close
Close