Svet.SlajderЕвропа

Навални најави тужба за Песков

Рускиот опозициски лидер Алексеј Навални денеска соопшти дека ќе го тужи портпаролот на Кремљ Дмитриј Песков и побара да бидат објавени наводните докази дека соработувал со експерти од ЦИА.

Back to top button
Close
Close