0_Web_АктуелноSvet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Навални може да умре во затворот, стравуваат неговите затворски лекари

Љубов Собол, најблиската соработничка на затворениот руски опозиционер, Алексеј Навални, денеска искоментира дека нема надеж дека може да се добијат добри вести за здравјето на нејзиниот пријател, кој пред неколку недели почна штрајк со глад, јавија британските медиуми.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close