ЕвропаСвет.Слајдер

Навални: Ме тераат да гледам државна телевизија осум часа дневно

Рускиот опозиционер Алексеј Навални во своето прво интервју од затвор за Њујорк тајмс изјави дека деновите на „тешка работа“ во советските гулази се завршени, но оти се заменети со „психолошко насилство“, со „перење на мозок“ и пропаганда

Back to top button
Close
Close