Svet.SlajderЕвропа

Навални добитник на наградата на Женевскиот форум за човекови права и демократија

Наградата ја додели меѓурегионална коалиција составена од 25 организации за човекови права за „извонредната храброст и херојски напори“ на Навални да го сврти вниманието кон сериозното кршење на човековите права од страна на руските власти, соопшти Женевскиот форум за човекови права и демократија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close