Европа

Навални ја издржува казната во затвор во Владимирскиот регион

Рускиот опозициски лидер Алексеј Навални е префрлен во  Владимирскиот регион, каде ќе ја издржува казната во затворот во градот Покров, објави агенцијата ТАСС.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close