0_Магазин.ПорталНаука и технологијаНекатегоризирано

Научници открија остатоци од ембрион од Тираносаурус

Фосилизираните коски на вилица и канџи, покажуваат дека овие „бебиња“ со рекордна големина, во голема мера изгледале како возрасните единки и се родени „подготвени за лов“, како што истакнуваат истражувачите.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close