0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Научна трибина „Потребата за промена на учебниците по историја: осовременување или политизирање?!“

Во организација на Здружението на историчари на Република Македонија (ЗИРМ), денеска ќе се одржи научна трибина насловена „Потребата за промена на учебниците по историја: осовременување или политизирање?!“, прва од серијалот што ќе следи во рамки на одбележувањето на јубилејните годишнини од револуционерната борба за државност и за независност.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close