0_Спорт.ПорталФудбал

Натпреварот со Аталанта 600-ти во тренерската кариера на Гвардиола

Дуелот од Лигата на шампионите против Аталанта одигран синоќа во Милано, за тренерот на Манчестер сити, Јосеп Гвардиола беше 600-ти во неговата кариера.

Back to top button
Close
Close