0_Спорт.ПорталSport.SlajderФудбал

Натпреварот на Тотенхем против Лејтон за Карабао Купот е откажан поради коронавирус

„Спарс“ требаше да го посетат тимот, но стадионот на тимот од четвртото фудбалско ниво во Англија е целосно затворен, а играчите веќе се во карантин поради контакт со заразените. Сè уште не е јасно дали натпреварот ќе биде презакажан или Тотенхем ќе продолжи официјално.

Лондон, 22 септември 2020 (МИА) – Англиски Тотенхем нема да игра против нисколигашот Лејтон за пресметката меѓу двата тима од Карабао купот, што требаше да се одржи денес (22.09) во 19:00 часот по македонско време. Причината е што има позитивни тестови за коронавирус во Лејтон. Според непотврдени информации – тие се над 15.

„Спарс“ требаше да го посетат тимот, но стадионот на тимот од четвртото фудбалско ниво во Англија е целосно затворен, а играчите веќе се во карантин поради контакт со заразените. Сè уште не е јасно дали натпреварот ќе биде презакажан или Тотенхем ќе продолжи официјално.

Тоkmu елитниот клуб плати за тестовите што ги направи Лејтон по неговиот последен натпревар во Лига 2.

Таг
Back to top button
Close
Close