0_Македонија.ПорталОпштество

„НаТочак“ постави бел точак на местото каде загина Билаљ Љамалари

„НаТочак“ вечерва постави бел точак (ghost bike) на локацијата во Скопје каде Билаљ Љамалари го изгуби својот живот по сообраќајниот судир во кој тој возејќи точак беше удрен на пешачки премин од 20 годишно момче кое возело автомобил над пропишаната брзина.

Back to top button
Close
Close