Европа

НАТО: Жалиме поради одлуката Русија да се повлече од Договорот за отворено небо

По одлуката на Русија и денешното соопштение дека ќе се повлече од Договорот за отворено небо, НАТО наведе во своето соопштение дека Алијансата „длабоко жали поради таквиот потег на Москва“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close