Svet.SlajderСветСвет.Портал

НАТО започна голема вежба за противракетна и противвоздушна одбрана

Северноатлантската алијанса денеска започна воени вежби за противракетна и противвоздушна одбрана, вклучително и откривање и следење на хиперсонични ракетни, а најголемиот дел од маневрите ќе се одржат крај бреговите на Шкотска и Норвешка. Ова денеска го соопшти прес-службата на НАТО.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close