Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

НАТО: Русија треба да гарантира пристап до украинските пристаништа на Азовското Море

НАТО денеска изрази загриженост за поморските воени вежби околу полуостровот Крим, кој Русија го анектираше во 2014 година, и побара од Русија да гарантира слободен пристап до украинските пристаништа на Азовското Море.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close