0_Web_Насловна-слајдерSvet.SlajderДописници СветЕвропаЕвропа.Портал

НАТО: Мораме да се заштитиме од безбедносните закани што доаѓаат од Кина

Од лидерската средба на НАТО денеска произлегува дека главна тема на разговорите биле односите со Кина и како земјите членки на Алијансата треба да се подготват да одговорат на безбедносните закани кои доаѓаат оттаму, јави дописничката на МИА од Брисел.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close