БалканБалкан.ПорталДописници Свет

НАТО изрази солидарност со Бугарија во врска со дестабилизирачките активности на Русија

Нашите сојузници од НАТО изразија солидарност со Бугарија во врска со дестабилизирачките активности на Русија на нејзина територија и ја повторија целосната поддршка за нејзиниот суверенитет, соопшти бугарското Министерство за надворешни работи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close