СветСвет.Портал

НАТО го поздрави продолжувањето на договорот Нов СТАРТ

НАТО го поздравува и целосно го поддржува продолжувањето за пет години на договорот Нов СТАРТ меѓу САД и Руската Федерација, соопшти Алијансата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close