СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

НАТО го осуди нападот врз танкерот кај Оман и го повика Иран да ги почитува меѓународните обврски

Слободата на пловење е од витално значење за сите сојузници во НАТО и мора да се почитува во согласност со меѓународното право, се наведува во соопштението на Алијансата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close