ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

НАТО ги предупреди Москва и Минск да не се закануваат на членките на Алијансата

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг ги предупреди Русија и Белорусија да не се закануваат на членките на Северноатлантскиот сојуз откако белоруските власти насилно приземјија патнички авион што леташе во рамките на ЕУ, се вели во соопштението објавено денеска.

Back to top button
Close
Close