Svet.SlajderСветСвет.Портал

НАТО ќе ја зајакне мисијата во Ирак од 500 на 4.000 војници

Земјите од НАТО треба да го зголемат бројот на војници што го распоредуваат во мисијата за обука во Ирак од 500 на околу 4.000, соопшти генералниот секретар на Алијансата Јенс Столтенберг.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close