0_Македонија.ПорталОпштествоОригинални текстови

НАТО Академија- предавање на тема „ Енергетска Безбедност: Колку всушност ние сме (не)зависни?

На 26ти ноември 2020, во склоп на НАТО Академијата 2020 беше оддржано предавање на тема: „Енергетска Безбедност: Колку всушност ние сме (не)зависни?“ со г-дин Виктор Андонов, Советник за Енергетика на Премиерот на Република Северна Македонија и член на Претседателството на АТА Македонија. Поради моменталната ситуација предизвикана од КОВИД-19 пандемијата и во согласност со препораките од државните и здравствените власти, ова предавање беше оддржано онлајн преку платформата ZOOM.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close