ЕвропаЕвропа.Портал

Наставничка во Австрија предизвикала кластер со Ковид-19 – 10 одделенија и 154 лица во карантин

Во основно училиште во близина на Виена наставничка предизвикала кластер на инфекција со коронавирусот -17 потврдени случаи на инфекција, што е најголемиот активен кластер во Австрија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close