Дописници МКДОпштински вести

Настава со физичко присуство во гимназијата и неколку подрачни училишта во Центар Жупа

Во Општина Центар Жупа во новата 2020/2021 учебна година, за дел од ученците, пред се во подрачните училишта, ќе има настава со физичко присуство, а за дел онлајн.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close