Svet.SlajderСветСвет.Портал

Наскоро најверојатно нови обиди за заживување на иранскио тнуклеарен договор

Министрите за надворешни работи на САД, Велика Британија, Франција и Германија планираат наскоро да разговараат за тоа како да го оживеат иранскиот нуклеарен договор од 2015 година, од кој се повлече поранешниот американски претседател Доналд Трамп.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close