Свет

Наскоро договор меѓу Франција и Германија за нов воен авион

Франција и Германија го одредија крајот на овој месец како краен рок за постигнување договор за производство на нова генерација воени авиони.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close