Svet.SlajderСветСвет.Портал

Насилствата од Газа се шират кон Западниот брег, убиени најмалку 10 Палестинци

Насилството од Појасот Газа денеска се прошири и на Западниот брег, каде се забележани најголемите протести од 2017 година - стотици луѓе во најмалку девет градови запалија автомобилски гуми и фрлаа камења кон израелските војници.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close