0_Магазин.ПорталВидеоНаука и технологија

НАСА објави видео од слетувањето на Марс

Видеото кое трае нешто повеќе од три минути има сцени направени со неколку камери поставени на различни места на роверот, откако тоа влезе во атмосферата на Марс... Но, ниту еден звук не можеше да се снима при „вртоглавото“ спуштање, како што објави НАСА.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close