0_Магазин.ПорталВидеоНаука и технологија

НАСА и роверот „Љубопитност“ 3.000 дена на Марс

Во чест на настанот, НАСА минатата недела објави тнр. панорамска фотографија од Црвената планета, направена од роверот на 18 ноември 2020 година - 2.946-тиот ден. Снимката се состои од 122 посебни кадри од околината на роверот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close