Svet.SlajderСветСвет.Портал

НАСА: Група земји потпишаа договор за истражување на вселената

Група од осум земји предводени од САД потпишаа договори со кои се утврдуваат правилата за истражување на вселената, објави американската вселенска агенција НАСА.

Back to top button
Close
Close