0_Магазин.ПорталНаука и технологија

НАСА го објави планот за испраќање на првата жена на Месечината

Сè уште не е познато за која астронаутка станува збор. НАСА во мигов има 17 обучени жени на располагање.

Back to top button
Close
Close