0_Македонија.ПорталBiznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталЕкономија

Народната банка едуцира за нефункционалните кредити

Нефункционални кредити ‒ што значат од аспект на банкарските клиенти?, е најновиот текст од серијалот  „Економија за секого“, што го објави Народната банка во рамки на активностите од Глобалната недела на парите.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close