Дописници МКДОпштински вести

Наредниот месец се очекува модуларна болница, но и зголемување на заболени поради доаѓање на печалбарите во Тетовско

Зголемување на бројот на заболени од Ковид-19 е можен по две недели поради доаѓање на печалбарите во тетовскиот регион, оценува д-р Гзим Нуредини, координатор во Ковид центарот во тетовската клиничка болница каде е започнато со работа за поставување на монтажен објект со цел да има повеќе легла. Се смета дека модуларната болница ќе претставува намалување на притисокот врз болничките капацитети и персонал.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close