Дописници МКДОпштински вести

Наредната недела ќе се знае како ќе работи општинската администрација во Гостивар

Гостиварските општински власти од понеделник ќе решаваат како ќе работи администрацијата. Препораките за организирање на работата од Владата стигнале пред два дена, а на конечната одлука ќе претходат консултации со правната служба.

Back to top button
Close
Close