0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Напредок во дигиталните вештини кај младите, за лицата од сите возрасти нивото е пониско од просекот во ЕУ

Има напредок во дигиталната писменост на младите меѓу 16 и 19 години во земјава во 2019 година, беше соопштено на онлајн-конференција што денеска ја организираше Центарот управување со промени (ЦУП).

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close