0_Спорт.ПорталФудбал

Наполи во преговори за трансфер на дефанзивецот на Арсенал, Папастатопулос

Дефанзивецот Сократис Папастатопулос може да го напушти Арсенал, објавија италијанските медиуми.

Неапол, 22 август 2020 (МИА) – Дефанзивецот Сократис Папастатопулос може да го напушти Арсенал, објавија италијанските медиуми.

Новинарот Николо Скира информира дека Наполи започна преговори за трансфер на 32-годишниот фудбалер.

Грчкиот играч сака да потпише тригодишен договор. Сегашниот договор на Папастатопулос истекува во 2021 година. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close