БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Напладне се очекува изрекување на конечните казни за членовите на Златна зора

Една седмица откако беа прогласени за виновни обвинетите поранешни пратеници, членови, но и лидерот на Златна зора дека формирале и учествувале во криминална организација, на денешното рочиште, судот ќе ги соопшти казните, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close