0_МИА Истражува.ПорталДописници СветМИА ИстражуваТема

Нападот на Капитолот на САД ја фрли американската политика во хаос, изгласан втор импичмент за Трамп 

Иако претседателот на САД, Доналд Трамп, ја напушта Белата куќа за помалку од една недела, демократите, и некои републиканци, прават вонредни напори да го лишат од функцијата пред тоа: на Трамп вчера му беше изгласан импичмент, и тоа по втор пат во текот на нешто повеќе од една година.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close