Svet.SlajderСветСвет.Портал

Напад со дрон во Ирак врз база со американски војници, нема жртви

Ирачка воена воздухопловна база, во која се сместени американски трупи, рано утрово беше нападната од беспилотно летало при што е предизвикана само мала штета, но нема жртви, соопштија ирачката армија и коалицијата предводена од САД.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close